<<< POWRÓT

KONTROLER

Załozenia

Kontroler powstał na bazie pada do PS2. Wszystkie przyciski i analogi zostały zaadaptowane i mozna je wykorzystywac do sterowania pojazdami. Niewielki wyswietlacz LCD ma sluzyc przede wszystkim do wyświetlania prostych informacji takich jak stan baterii czy numer kanału komunikacyjnego. Ze względu na duzą ilośc sygnalow wejsciowych konieczne jest zastosowanie trzech expanderow (PCF8574): dwóch dla przyciskow w padzie, jednego dla wyświetlacza LCD. Uklady komunikują się po magistrali I2C z Arduino Nano, które stanowi mózg całego aparatu. Za komunikacje radiową odpowiada moduł NRF24L01. Całośc zasilana jest przez stabilizator 7805 z pakietu Li-Po 7.4V.

Schemat elektryczny Kontrolera

Wykonanie

W celu zaadaptowania pada do moich celów, należało usunąć z niego calą elektronikę, pozostawiając jedynie płytki drukowane ze stykami przycisków. Zostawiłem także analogi, dla których wykonałem osobną plytkę PCB. W miejscu, w którym wcześniej był przewód do konsoli, wyciąłem szeroki otwór, aby móc wygodnie wsunąć tam swoją płytkę z logiką. Całość udało się po ciężkich próbach wcisnać do środka i przykręcić śróbami. Miejscami pomagałem sobie gorącym klejem dla zredukowania luzów.

Podsumowanie

Po wielokrotnych zmianach w projekcie płytki i przynajmniej czterech jej wersjach, udało się uruchamić projekt. Całość spełnia wszystkie stawiane wymagania. Przyciski działają nieco topornie i trzeba je solidnie wcisnąć, ale zachowana jest pełnia funkcjonalności, którą mam nadzieję wykorzystać w przyszłych projektach.

<<< POWRÓT
www.000webhost.com